Říjen 2010

!DRAZÍ MOJI ČTENÁŘOVÉ!

19. října 2010 v 21:22 | Inkoustovka/DesdemónaČlověk by řekl, že lepší už to ani být nemůže

18. října 2010 v 16:20 | Inkoustovka/Desdemóna
Nechutné sychravé počasí posledních pár dní mne připoutalo nejen na lůžko, ale také k obrovské konvici s horkým čajem, a tak snad nepřekvapí, že se dnes opět pustím od psaní. Bohužel nemohu přislíbit staro novou "Vezmi si to do hrobu", ale mám v záloze ještě jeden námět. Ale o čem to tu plácám? Baví vás vůbec ještě mě číst? Neříkejte mi, že ´Family´je tak špatná, že ani nestojí za přečtení, anebo mi to klidně povězte. Je to snad kvůli gramatickým chybám? Je to klidně možné, ale- a nechci svou nedokonalost v tomto směru obhajovat- myslete na chudáčky korektory, vždyť by neměli co žrát.
Necítím se ublíženě, i když to tak možná vyznívat může, to přiznávám. Znáte mě, pouze si ráda stěžuji. Anebo jsem prostě jen opravdu vybrala špatný příběh, který jsem zároveň špatně zpracovala. Je pravda, že kratké povídky už beru spíš jako takové uvolnění a trochu i procvičení, moje ambice jsou nyní vyšší, čímž opět nechci ani v nejmenším naznačit, že bych chtěla zanedbávat svoje čtenáře tady, ale opět- jsou ještě nějací?
Každopádně už dost podobných blábolů. Krom toho, že Vám tu brzy přistane nový literární kousek už není mnoho co říct. Snad jen, že nový design s Trumanem Capotem, jedním ze spisovatelů, kteří mne hodně ovlivnili, je jen první z řady umělců, kterých si vážím a jsou pro mě něčím důležití. Příště se na vás bude zubit Kurt Vonnegut jr. nebo naopak mračit jeden z autoportrétů Fridy Kahlo. Ale to vlastně také není zajímavé.
Zajímalo by mě, jestli moje myšlení blokuje ucpaný nos, jestli mi horečka skutečně škvaří mozek, anebo prostě jen vedu tak hrozně prázdný život, že vlastně nemám o čem psát.
Ó Bože, to je hrozná představa.

A vlastně je tu ještě jedna věc, ale také to není nic zásadního- brzy se přesunu na blogosféru, nejen, že blog.cz mi neuvěřitelně pije krev, co je tak populární, ale přiznejme si, že pokud jsem někdy potřebovala "přesídlit", pak je to teď, po tříleté odmlce. Z tohoto blogu se stane pravděpodobně archiv povídek, pouze povídek, a snad kromě Friedship a nové Family žádnou dříve čtenou na novém blogu nenajdete.
Blogosféru založil "našinec" a pro našince a já netoužím po ničem, než se shledat znovu s těmi starými dobrými pisálky. Nemusíte se bát, pochopitelně zde bude dostatečně viditelný odkaz a pokusím se o takovou adresu, kde by se měnilo jen slovíčko "blog" a to ještě, jak vidno, pouze o trošku. A to je vše, co jsem vám chtěla naznačit...

Alenka v říši divů

6. října 2010 v 20:00 | Inkoustovka/Desdemóna
Jak víte, já miluju filmy a filmy většinou milují mne. A tak bych ráda přihodila zase jednou pěknou kritičku, která ale podle všeho je tak na trojku. Když mě se tak stýskalo po Haflovinách!

Rozhodla jsem se vzít si na paškál film "Alenka v říši divů", jinak také "Alenka na LSD v prapodivném pralese" v orignále "Alice in Wonderland", režie Tim Burton, hrají například Mia Wasikovska, tradiční Johnny Depp, tradiční Helene Bonham Carter, Anne Hathaway, Geraldine James, Christopher Lee, Crispin Glover a další.
Rok uvedení do kin 2010, stopáž ještě snesitelných 108 minut.
Trailer zde.

Pokračujeme v krasojízdě

5. října 2010 v 21:27 | Inkoustovka/Desdemóna |  Tak si říkám...
Když už jsem v takovém tom znovuobjevování blog.cz a všech jeho funkcí, když už jsem předělala design a když už jsem zase zapadla do toho stavu, který mi káže neustále psát a psát, proč si ještě nezanadávat?
Podívejte, vy jistě všichni znáte ten pocit, když se vrátíte k něčemu, co vás dřív hrozně bavilo. Chvíli je to ten nejdojímavější, nejhřejivější pocit na světě, zdá se, že nic víc jste vlastně ke štěstí nikdy ani nepotřebovali. Ale pak si uvědomíte, jak moc se ta "vaše věc" změnila a dolehne na vás tíha tohohle.. narušení.
Stejně tak na mne, starou vojnu a především starou blogovou školu doléhají některé nevím jak moc nové novoty ny tomhle serveru.

Minuta ticha

5. října 2010 v 20:36 | Inkoustovka/Desdemóna |  Tak si říkám...

Prosím vás,

moji věrní, kteří přežili a vydrželi, vás, věrní noví, a dokonce i vás, mé nevěrné, pojďte se mnou strávit minutu potichu na počest jakékoliv úrovně obsahů blogů na síti blog.cz, která navždy odešla do věčných lovišť spát spánkem škodolibým, že nás tu nechala, nás, NÁS, plácat se v té bezbřehé bezduchosti a blbosti, bezvýznamnosti a nudě.

nejdiskutovanejsi
nejaktivnejsi

Dekadence Praze vládne aneb Jak jsem si užila den s nezvrhlými zvrhlostmi

3. října 2010 v 21:52 | Inkoustovka/Desdemóna
               Předesílám, že nejsem nadšeným fanouškem moderního výtvarného umění. Necítím se jako přízemní "zaprdlík", který nevidí pod povrch díla, to ne, jen to asi celé chápu jinak než současní umělci. Zdá se mi, že tam, kde chybí talent či nápad je nutné šokovat za každou cenu. To je jistě dobré v některých jiných oborech, ale v galeriích mi to naprosto nevyhovuje. Jakožto člověk tohoto názoru jsem k výstavě Decadence Now! Za hranicí krajnosti, asi nejsledovanější aktuální pražské výstavě, přistupovala obezřetně a s rezervou. Když jsem vstoupila do Galerie Rudolfinum, nečekala jsem nic závratného, nic extrémního, ale také nic vyloženě špatného, maximálně jsem se domnívala, že pár kousků mě dokonale znechutí, a to spíše svým tématem než formou. Nyní mohu říct, že moje první pocity byly správné a já se tak necítím zklamaná, tudíž asi mohu říct: "Líbilo se." Ale nepředbíhejme.