Leden 2009

Tak tu máme nový rok...

1. ledna 2009 v 0:00 | inkoustová kaňka desdemonka |  Tak si říkám...
...a je načase ohlédnout se za tím uplynulým- nebo radši ne?
(Ano, zanedbávám to tu.)
Abych to shrnula rovnou na začátku.
Starý rok mi přinesl spoustu bolesti a trápení. Byla jsem zasvěcena do věcí, které patří mezi záležitosti takříkajíc "majíce svůj pravý čas" a minulý rok tím pravým časem rozhodně nebyl.
Poučila jsem se a zase mám právo porhlásit se za znalce lidí, jelikož nabyté vědomosti v omto směru jsou neustále rostoucí.
Poznala jsem spoustu přátel, ztratila spoustu starých a samozřejmě- nadělala si mnoho nových nepřátel.
Zjistila jsem, že neustálím řešením opravdových zbytečností se lidem nebudu zdát pečlivá a chytrá, možná vnímavá, ale jen hloupá, marnivá a asi i sebestředná.
Naučila jsem se nerozčilovat, nehádat a být témř... laxní.
Nečinná.
Hluchá a slepá vůči záležitostem, které se netýkají mě osobně, i kdybž to jsou třeba záležitosti mých nejbližších lidí.
Rozhodla jsem se lidem, kteří jsou na zemi, v prachu a špíně, nepodávat pomocnou ruku, ale spadnout vedle nich a z posledních sil do nich hučet, dokud se sami od sebe nezvládnou zvednout.
Mohla bych možná říct, že jsem stihla zemřít a znovu se narodit, ale takovéhle pocity mám každý rok.
Jaký byl ten váš? Pokud na svůj blog budete psát podobný článek, řekněte mi to a já si ho ráda přečtu ,asi k němu nic nenapíšu, ale určitě si ho přečtu. A pokud ne... Aspoň i popřejte Nový rok tak, jako ho já přeju Vám.
Naučila jsem se míň hihňat a víc usmívat. Našla jsem člověka, který si mě váží, ne i s mými, ale především díky mým vrtochům a co víc- já si doážu vážit jeho.
Přehodnotila jsem některé závěry, ktrých jsem se držela několik let a bože, přestala jsem plánovat a to je asi má největší změna, řekla bych, že spíš než změna je to úspěch.
Skutečně teď žiju okamžikem a i když teď ostatní nejsou spokojeni s mými výsledky a výkony tak, jako dřív, aá se cítím lepší.
Skvělá.
Došla jsem k závěru, že lidé jsou jenom lidé a nic víc.
A také jsem začala říkat, že lidi jsou idioti a když už potkáš někoho, kdo ti jako idiot nepřipadá, tak se z něj časem idiot stane, anebo to není člověk.


*článek je časově nastavený na zvěřejnění přesně 1.1.2009 v 00:00 hodin. autorka si vyhrazuje právo na změnu veškerých zde uvedených slov a vět a především jejich smyslu na opilecký nesmysl, vytvořený během silvestrovského rauše a pozdější znovu-změnu do jejich původní podoby. za případné podobnosti se skutečností se omlouváme a ujišťujeme, že článek je zcela smyšlený chorou myslí holky, co si říká podle jedné ženské postavy z shakespearovy hry."