Nezodpovědné a zvědavé mládí...

21. září 2007 v 14:46 | Inkoustová princezna
Jak jsem slíbila, nové téma do naší parádní diskuze je na světě!
Bystřejším jistě došlo, jaké že věci se to bude týkat. Určitě to tedy došlo těm ,co četli minulý článek a tomu zbytku, když si přečetli nadpis tohoto článku.
Budeme se tedy bavit o rodičovství ve věku, kdy by na to člověk v podstatě ještě ani pomýšlet neměl- dle mého názoru.
Co si tedy myslíte o -nástiletých matkách? A otcích?
Co byste dělali vy v případě hodně, hodně nechtěného otěhotnění- Vás či Vaší přítelkyně, záleží na Vašem pohlaví, samozřejmě:D
I když zase, můžeme do toho zapojit i diskuzi na téma "Těhotenství mužů aneb Trpte, vy z Marsu!".
A jak se stavíte k- mezi mými vrsevníky tolik projednávanému tématu-povolení pohlavního styku od čtrnácti, nikoliv "až" od patnácti let?
Tak s chutí do toho!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hafl Hafl | E-mail | Web | 21. září 2007 v 15:18 | Reagovat

Pokud se mě náctiletí matky a otcové netýkají osobně, tak mi jsou zcela ukradení. Není to nic zas tak hrozného, že bych se kvůli tomu musel rozhořčovat, když se mě to netýká.

V případě mého nechtěného těhotentsví bych dělal: WTF? A pak rychle do televize na tom co nejvíc vydělat. (Porod bez potřebných vývodů se asi bez nože neobejde a umrtvení asi něco stojí.)

V případě nechtěného těhotenství přítelkyně: Řekněme, že k tomu jen tak nedojde.

A snížení hranice pro pohlavní styk se mě nějak netýká. Ani patnáct není vůči mým zájmům relevantní, takže čtrnáct už vůbec ne.

A prohlašuji, že ačkoliv nemůžu rodit děti, protože nemám dělohu, za což nemůžu já ba ani Římané, mám plné právo je rodit! (Dá se tohle v podobné diskuzi necitovat?)

2 miss edie (l.c.a.) miss edie (l.c.a.) | Web | 21. září 2007 v 17:16 | Reagovat

Jak už se zmínil Hafl, když se to netýká mě, nestarám se o to. Možná kdybych to někde o někom slyšela tak bychom se jak je nám znamé bavili o otm s kamoškou a zapojili do toho každého a udělali z toho diskuzi podobnou této.

Kdybych já otěhotněla tak bych si to dítě nenechala, jelikož...no řekněmě že dítě "plánuji" o hodně později.....navíc pochybuju že k tomu u mě dojde....

Kdyby kamarádka asi bych se ji snažila bejt oporou, bylo by samozřejmě naní zda si to dítě nechá ale jak je znám tak by nenechali a se mnou jako "duševní" pomocí by mohli počítat

Těhotenství mužů bych brala aby si zkusili co my musíme všechno vytrpět :D

Pohlavní styk od čtrnácti se projednává kvůli stále častějším případům. když si vezmeme tohle v úvahu že v mexiku se může už od 12 což znamená že tam případy takové byli, připadám si velmi divně. Ale v zhledem k tomu že o věku 15 uvažuju jen trochu spíše 15/16 tak tohle nijak neřeším a spíš se jen bavím jak to řeší u nás spolužáci opačného pohlaví.....

3 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 21. září 2007 v 17:57 | Reagovat

Máš pravdu, Hafle, to skutečně nejde, tuhle větu nezmínit:D

No, musím říct, že i mě je onen zákon ukradený a byl i tehdy, když mi bylo těch 14. Když tio někdo dělat chce, tak to prostě dělat bude. Ale vím, že jsem nedávno narazila na lide.cz na diskuzní fórum, zaměřené přímo na tohle téma a kdosi tam psal, že se svou 14-ti letou přítelkyní kdysi sex měl a když to prasklo, byl z toho rok podmínky.

Takže sem to prostě uvést musela:D

4 Lenya Lenya | 21. září 2007 v 20:09 | Reagovat

Zažila jsem kdysi (asi před rokem a půl?) to samé se svojí kamarádkou. Bylo jí v té době 15. Také jsem jí pořád opakovala že těhotná není, že všechno bude dobré a ať se tím, co by dělala zabývá až zjistí jestli těhotná je nebo ne. Samozřejmě že to není jednoduché na to nemyslet, když vám takové otázky neustále běží v hlavě. Ale snažila jsem se jí nějak uklidnit. Všechno naštěstí dobře dopadlo. Mimochodem, když už jste o tom mluvili, vím, že by si dítě nechala.

Co bych dělala já, to opravdu netuším. Musela bych být v té situaci, a to se, doufám, ještě hodně dlouho nestane.

Co se týče těhotných mužů, fakt bych jim to přála. :) Plus menstruaci k tomu, samozřejmě. :) A taky aby si museli holit nohy, podpaždí, však víte co, trhat si obočí atd. atd. My to prostě nemáme jednoduché. :-)

A nakonec - jak už řekla (napsala) Desdie - když je někomu 14 a chce to dělat, tak to prostě dělat bude a myslím, že je mu jedno, jestli může nebo ne. Tedy za předpokladu, že to nikdo nevyžvaní. Ostatně, když tak koukám kolem sebe, 14 se mi zdá dost brzo. Jistě že to záleží na vyspělosti každého jedince, ale beru to podle většiny.

Uf, tak jsem dopsala. :) Mějte se krásně.

5 mardom mardom | E-mail | Web | 21. září 2007 v 21:05 | Reagovat

Mě už je dávno víc než čtrnáct, patnáct (skoro dvojnásobně) a přiznám se, že jsem vždy byla spíš pro to, dítě si nechat, pokud tomu nebrání nějaký opravdu vážný důvod - znásilnění, životní podmínky, zdravotní problémy. Pokud člověk je schopný mít sex, měl by být schopný přemýšlet o tom, co se může stát. Možností ochrany je dneska spousta, ale chápu, že se to občas přihodí, ani člověk neví jak. Vzhledem k tomu, že jsem si na své poprvé počkala až na plnoletost, tak se mě tento problém nikdy netýkal osobně, ani nemám takové kamarádky. Každopádně chce to promyslet situaci - každý to má jinak, ale raději přemýšlet dřív :-) PS: to zas hezky mentoruju.

6 Amálka Amálka | Web | 22. září 2007 v 10:15 | Reagovat

ač nerada, tak znám takové lidi... holka má 17 dvě děcka... prostě už si ani neužije s kámošema, jak můžu třeba já....

já osobně jsem proti tomu, a že by to mělo být od 14 - to je blbost a ne malá....

7 Nefer Nefer | Web | 22. září 2007 v 16:28 | Reagovat

Nevím, jak se chovat k těm, kterým se to stalo, co jim říct a doporučit, ale přesně vím, co bych dělala já. Rozhodně bych si dítě nechala, ale vzhledem k tomu, že si dovedu představit, jak by mi to strašně překopalo život (je mi těch zmíněných patnáct), dostatečně jsem se pojistila, aby k tomu nechtěnému těhotenství vůbec nedošlo. Bývalý spolužačce mojí kamarádky se dítě narodilo asi tři dny poté, co měla patnácté narozeniny. Je to celý strašně absurdní.

K té věkové hranici, pokud vím, tak se to dostalo napořad dne kvůli dětským vrahům, účelem tedy není povolit sex mladším, ale zabránit čtrnáctiletým vraždit a tak podobně. Podle mě je to úplně jedno. Kdo ten sex vážně chce a má příležitost, tak do toho prostě jde, patnáct nepatnáct.

8 Zuza Zuza | E-mail | Web | 23. září 2007 v 8:50 | Reagovat

Na mim blogu je bleskovka tak se přihlaš.

A prosím napiš něco do rekordu v komentářích. Cokoliv.

9 Ann Ann | Web | 23. září 2007 v 12:14 | Reagovat

Jak tak koukám, můj příspěvek do diskuse nepřidá nic nového, všechno nebo alespon většinu tu je již uvedena. No nevadí...

Myslím, že věková hranice 15 let je přijatelná a už by se s tím nemusely dělat žádné změny. Když někdo chce dřív, je to na něm, ale osobě si myslím, že je to dost brzo.

Dále...kdyby se mělo nechtěné brzké otěhotnění týkat mě (což nehrozí) asi bych si dítě nenechala, ale kdo ví, co bych dělala v dané situaci? Kdyby se to týkalo mé kamarádky, snažila bych se jí co nejvíce podpořit, rozhodnutí však nechat na ní.

10 helianthi helianthi | Web | 23. září 2007 v 18:37 | Reagovat

Taky si myslím, že věková hranice od 15 je tak akorát..14 ne to je málo... myslím si, že ve 14 je málo lidí připraveno a v tomto věku ani pořádně nevíme co chceme...

   A ohledně těhotenství náctiletých... kdyby se to stalo mi... nevím jak bych se k tomu postavilo asi by to dost záleželo s jakým by to bylo otcem....

11 pan K. pan K. | Web | 24. září 2007 v 16:22 | Reagovat

Ne nikoho takového neznám, ale...ježíšmarjá je tolik věcí, co se dá dělat. Jdu a dojdu do nejbližší drogerie. A pak se uvidí. Dál už je to na ní...

Když tak přemýšlím, kdybych měl být v kůži dotyčné (chce to trochu představivosti) to dítě bych si tedy rozhodně nechal. Patnáct let je prostě hrozně málo na to, aby dotyčná byla schopná vychovávat a zajistit malé dítě.

Ale... je dost prostředků, kterými se dá proti nechtěnému otěhotnění ochránit. A to povědomí o nich je dost široké. A prezervativy a podobné taky nestojí tolik.

A k sexu čtrnáctiletých. Tak, jak to bylo řečeno, kdo má příležitost a chce, tak jestli je je to povolené od čtrnácti nebo patnácti celkem nehraje roli.

12 Danouš Doloužestoupal Danouš Doloužestoupal | 26. září 2007 v 17:55 | Reagovat

Takže abych se vyjádřil no... myslím že kdybych byl těhotnej určitě bych si to dítě nenechal (samo v kůži holky), jistě řeknete si je to vražda, ale copak nezabiju sám sebe? Kdybych si dítě nechal (pořát to beru z pohledu dívky :-D) moje studium, kariéra a další věci padnou na pospas dítěti. Já teda doufám že se mi to nestane (viď kačí), ale kdybych byl v situaci že by moje holka měla dítě určitě bych ji nezačal přemlouvat ať dítě odloží.

OK, mladistvý sex no to je docela zajímavé téma já osobně znám jednu holku co o panenství přišla už ve třinácti a v šestnácti se chová jako pětadvacetiletá ženská... proboha nechápu holky co to se svým přítelem každý den vždyt je nám teprv patnáct- sedumnáct. No co mě se týče mě už je patnáct takže já to řešit nemusim :-). Pokud někdo sex skusit chce at to udelá ale na me pripadá ve trinácti trochu brzo. tak se loučim a majte se tobě pusinku kačí :-).

13 Kvítí Kvítí | Web | 29. září 2007 v 18:42 | Reagovat

souhlasim s tim komentarem nade mnou..

taky znam holku, co o to prisla ve 13ti a ted uz nema, co novyho poznavat.. zni to asi divne.. moje mama ji ucila a porad ji rikala, ze z ni bude "dusevni starena".. a ona mi ten titul, kterej ji mama v osmicce prisoudila, ted v 15ti, potvrdila.. v tyhle oblasti toho asi ma pred sebou hodne malo a kdyz neco, tak to asi nebude vnimat, jak by to vnimala, kdyby byla starsi.. proste si svoje poprvy prozila ve 13ti a tim se jeji pohled na sex(si myslim) dost zdemoloval, pre ve 13ti nemuze clovek veci vnimat jako by je vnimal ted..

o tehotenstvi.. jedna moje kamaradka "do toho vlitla" a řešila to rychle, nenechala si to..

naopak dalsi kamaradka se chova jako devka(v 15ti), na potkani mi sdeli, ze o*ukala celou Trebon, a kazdej druhej mesic plasi, ze je v tom..

mam ja to ale kamaradky ×D

14 Hanka Hanka | 1. října 2007 v 22:20 | Reagovat

Když jsem náhodem narazila na konverzaci s takovým nadpisem, musela jsem číst. A pořád se tu mluví o tom samém. Ale v každém případě spíš imaginárně.

Já tohle prožila na vlstní kůži.

Ve čtrnácti jsem si své poprvé prožila na lavičce v městském parku, kde se na nás díval úchylný bezdomovec. Dodnes si tu hrůzu pamatuju. A možná právě kvůli té katastrofě jsem nepřemýšlela nad nějakými následky. Už tak mi to přišlo dost zlé.

Když jsem po několika měsících zjistila, že jsem těhotná, musela jsem se s tím svěřit. Teď už vím, jaká chyba byla říkat to matce. Jako zarytá křesťanka (ještě, že tenkrát raději nechtěla vědět podrobnosti) odmítla potrat s tím, že to děcko přece nějak spolu zvládnem. Bez jejího svolení jsem na zákrok nesměla, tak mi nezbývalo nic jinýho, než si opravdu to malé nechat.

Bylo mi čerstvých patnáct, když jsem císařským řezem porodila nemocného chlapečka. Nemohl sám dýchat. Několik dní byl na přístrojích, kdy jsme s matkou daly souhlas k odpojení. Do tří minut bylo po všem.

Na nový školní rok jsem měla svolení vrátit se zpět do devítky.

Teď je mi devatenáct, žiju úplně jiný život, dávám si pozor na každou maličkost a můžu říct, že už mám zkušenosti.

Kdyby se těch devět měsíců neodehrálo, možná bych doteď š*kala na lavečkách v parku. Ale ačkoli jsem hodně trpěla - jednak v těhotenství a jednak při a po porodu - jsem ráda, že to Davídek nepřežil. Určitě bych teď nestudovala a nehledala si celoživotního partnera.

15 mystery mystery | 2. října 2007 v 10:23 | Reagovat

Ehm tohle je něco pro mě. Ne, že bych se tu chtěla chlubit a ventilovat s vlastními zkušenostmi, ale osobně jsem pro snížení hranice. Je to z toho důvodu, že míra fyzické i duševní vyspělosti je u každého individuální a stejně tak i přístup k tomu, kdy začít. V dnešní době se všechno posouvá, zpěváci a zpěvačky září v TV už od 12ti let a vůbec všichni, kteří v dávných dobách byli považováni za děti se teď stávají malými dospělými. Hrozně mi vadí, když někdo z nadhledu vyššího věku degraduje ty mladší a odbývá s větou, že to jsou děti. Mě 14 také bylo a vím, že jsem dítě rozhodně nebyla, alespoň ne v pravém slova smyslu. Zajímaly mě věci daleko dospělejší, priority jsem měla srovnané stejně jako teď. Proto se domnívám, že pokud se někdo cítí na to, začít s pohlavním životem o rok dřív, proč ne. Asi ze mě příliš mluví vlastní zkušenost, ale v tomhle moc objektivní nejsem. Ale jak už tu někdo poznamenal, legalizace v podstatě ani není třeba, stejně tak jako se vraždí mimo zákon může se i předčasně souložit že :-)) Jinak co se těhotenství týká, mít kamarádku s tímhle "problémem" asi bych s ní nejprv prodiskutovala možnosti. Jestli vůbec chce a pokud ano, jestli má dostatečně vhodné zázemí, jestli má podporu v podobě rodičů i partnera a potom není co řešit. Bohužel vím, jak se k tomu povětšinou neplnoletí (a v tomto případě také většinou ještě trochu nezralí) otcové staví. Dítě = peklo takže se nestává často, aby s pochopením zůstali a nesli následky. Tady se to většinou řeší nezrovna hrdinským útěkem. Proto je asi nejlepší situaci řešit hned, dokud to jde. Nejlépe ještě do 24hodin po oné nešťastné události a jinak asi všichni víme. Asi se taky nevytasím s ničím novým, ale tohle je stejně jako všechno ostatní individuální záležitost. Znám spoustu velmi madých, kteří jsou výbornými rodiči, takže proč ne.. Jenom malý vzkaz Hance z té věty "Jsem ráda, že to Davídek nepřežil" mě dost zamrazilo, nebudu komentovat ani soudit, ale smrt dítěte mi nepřipadá vhodná nikdy a za žádných okolností, snad jen v případě kdyby bylo opravdu vážně tělesně a mentálně postižené. Jinak se omlouvám za tu tapetu pardon.

16 Cleare Cleare | 24. října 2007 v 22:53 | Reagovat

Myslím že každý kdo tady píše má pravdu a bere to podle sebe.Ovšem někdo vyspívá později a někdo dříve tak je pro každého jiné rozhodnutí kdy,kde a ským .Ale jak se tady píše hodněkrát,když někdo chce opravdu začít s pohlavním stykem,tak tomu nikdo nezabrání.Myslím že sex ve 13 a méně je opravdu málo a většina,lidí toho v budoucnu litují,ještě k tomu když o tom nic neví a otěhotní.Já sama jsem to měla ve 14 a kdyby to bylo třeba až v 17 tak bych o nic nepřišla.Akorád jsem se ztrachovala a bála jestli nesjem těhotná a v tý době jak jsem se o to zajímala jsem toho zjistila hodně.Do dneška nechápu jakto že jsem neotěhotněla,když jsme neměli ochranu a těhotná být můžu ale jsem jen ráda že to tak dopadlo.

Jednoho dne jsem potkala na koupališti jednu slečnu,bylo jí právě čerstvých 13 a když jsem se s ním bavila tak mě řekla že na své narozeniny měla první pohlavní styk.Opravdu radím nikdo nemá do čeho zpěchat,život je dlouhý.

Má kámoška otěhotněla v sedmnácti  a  má dítě.Teďka jí je 19  a říkala že kdyby  byla na místě kdy se rozhodovala jestli si dítě nechá,tak by si ho nenechala.Nebyla ještě na dítě připravená,neměla žádné zázemí bydlí u mámy a ten kluk jí nechal jak se to dozvěděl.Kluci v těchto letech ze sebe dělají dospělé ale když na to příjde tak zalezou do dírky a nevylízají,dokuť to néní za němi!Je to na každém jak se rozhodne ale myslím že hlavně by káždý prvně měl mít pevné zázemí ... Můj případ to osobně néní a doufám že ještě déle  nebude.

Myslím že ten kdo to má dřív,tak je to zpíše jenom kvůli tomu,že se bezhlavě zamilují nebo aby nebyli pozadu před ostatníma a přitom si mnoha neuvědomují následky.

Mějte se tu krásně :)

17 s.petulik s.petulik | E-mail | 23. února 2008 v 11:21 | Reagovat

ahojda vsem!Chtela bych vam rici jednu vec,ze nemuzete posoudit neco co jste si opravdu sami nezazili.Nemuzete rici holce,ktera ma 17,ze je blba,kdyz má dite.Protoze nikdo z vas nevi jak se to prihodilo.Ja vam povim,ze mi je 17 let,pred par tydny jsem spala s klukem,kteremu bylo dvojnasobne jak me a nestydim se za to,ze jsem s nim spala.Nebrala jsem prasky a ani jsme nemeli ochranu a tak jsme se

rozhodli pro nechranenou souloz,tak,abych neotehotnela jenze cloveku se stane,ze mu to nekdy nevijde tak jako nam a ten kluk se udelal do me.Kdyz jsem mu rekla,zejestli budu mit s nim dite,tak se mi vysmal do xichtu a rekl mi,ze se o to starat nebude.Zhroutila jsem se na sedacku,protoze takovej pocit co jsem mela,bych nechtela aby nekdo zazil.Já jsem porad premyslela nad tim,ze pokud opravdu otehotnim,tak si to nechám a ted vám muzu rict,ze jsem tehotna a ze ten kluk co jsem snim otehotnela se uz tesi na miminko a zivot rozhodne skazenej nemám a ani mit nebudu.Jen rodinu jsem skoro ztratila

18 verčulka verčulka | E-mail | 12. dubna 2008 v 18:26 | Reagovat

Tak ohledně toho těhotenství náctiletých si myslím že je to každýho věc.Každý na to má jiný názor a pokud ta náctiletá holka má zázemí,podporu od příbuzných no prostě blízkých a nevadí jí v tom zdravitní problémy a to dítě by byla schopná vychovávat tak si myslím že by bylo dobré si to dítě nechat(pokud stím souhlasí i přítel/kyně).Nevím proč by mělo pikat za chybi nás lidí neviný tvor.Když si představím že bych měla zabít svý vlastní dítě tak je mi stoho celkem šoufl.Nemohla bych to nikdy udělat ale jak říkám každý má na to jiný názor.Já jsem v 16(skoro v 17)porodila taky dítě teď skoro po 9 letech bych to udělala úplně stejně.Nenechala bych si to vzít.Když si představím že je plno párů kteří si miminko moc přejí a mít je nemůžou a já bych tady v klidu plítvala životama protože se mi to v daný situaci nehodí jen kvůli tomu že si chci užívat tak to mi přijde jako pěkná pitomost... Jinak ohledně toho snížení trestu no já měla kamarádku která ve 14 byla vyspělejší víc než některý 20ti letý... je to zase jak kdo někdo se ve 14 letech cítí už že by mohl vychovávat svoje vlastní dítě a někdo si ještě ve 14 rád hraje s panenkama a autama....je to každýho věc a nikdo jim to nezakáže...ani ten zákon NE!!!

19 david david | E-mail | 2. června 2008 v 19:52 | Reagovat

prosim napiste mi nekdo co z toho muzu mit kdyz budu mit sex se 13 a me je 15 diky za odpovedi

20 Vašék Vašék | E-mail | Web | 13. října 2011 v 0:09 | Reagovat

Vstřebal jsem to, neboť žádný učený z nebe nespadl....žeee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.