La Môme

14. srpna 2007 v 21:51 | Inkoustová princezna |  Tak si říkám...
~Měla život tak smutný, že se zdá až příliš krásný na to, aby byl pravdivý.~
~Sacha Guitry~
Právě jsem se vrátila z kina. V ruce třímám knihu od Simone Berteautové, od Momone a v uších mi zní Non, je ne regrette rien.
Na začátek, je tu ještě někdo, kdo ví, co to znamená? Nebo lépe, někdo, kdo viděl film o Edith Piaf, v originále nazvaný La Môme?
Přesně ten jsem dnes shlédla, společně se svou maminkou.
Recenze? Nikoliv. To bych psala do "Promítacího plátna".
Řeknu jen pár věcí.
Když jdu do kina, vždycky se, zároveň se závěrečnými titulky, zvedne většina sálu a nastane šramot, "vytvářený" zbytkem, který ještě neodešel.
Dneska ne.
Bylo naprosté ticho- skoro, jako bychom místo filmu právě shlédli skutečné vystoupení skutečné Edith.
Když jdu na nějaký film a hlavní roli dostane herečka či herec, kterého jsem už předtím viděla v nějaké méně významné roli a zapamatovala si ho jen díky nějaké hlouposti a zcela zbytečné drobnosti, většinou si ho i po skončení pamatuju jako "toho- který-hrál-tamtu-postavu-v-tamtom-filmu".
Dneska ale ne.
Dnešním dnem se pro mě Marion Cotillardová proměnila z "té-co-hrála-ve-Velké-rybě-ženu-syna-hlavního-staříka" v opravdovou Edith Piaf.
Je sice fakt, že to je vděčná role, jelikož vzhledem k tomu, jak byl Edithin život vždy popisován, zde bylo všechno, co by bylo normálně považováno za přehrávání naprosto věrohodné a perfektní.
Musím říct, že tenhle film skutečně doporučuji- a to vemi rychle, už je totiž velice těžké sehnat kino, kde by ho hráli.
Čekat na DVD se v tomto případě skutečně nevyplatí. Já se totiž ani neodvažuji srovnávat zážitek z kina a zážitek z televize.
Zanechalo to ve mě skutečně hodně výrazné pocity, které jen tak zřejmě neodezní.
Ale v poslední době jsem hodně přecitlivělá a ve všem hned hledám osudové znamení:)
Zkuste si toho tedy nevšímat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helianthi helianthi | Web | 16. srpna 2007 v 9:52 | Reagovat

moc zajímavé.... skusím si to sehnat a taková poznámka na okraj- ta paní na obrázku vypadá jako moje teta :D

2 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 16. srpna 2007 v 10:20 | Reagovat

Ta paní na obrázku je Edith Piaf:D:D

3 já:D já:D | E-mail | 20. srpna 2007 v 19:12 | Reagovat

ahoj lidi hele please moc rád by sem se  kouknul na tuten film Ale nevim kde ho sehnat jestli v pujčovnách nebo v kině... nebo jestli už se prodává???? díky moc!!!!

4 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 20. srpna 2007 v 19:18 | Reagovat

Milý Ty:D

Já na něm byla v kině, ale už ho, myslím, stahují, bylo těžké najít ho na programu, i když v menších kinech ještě možná bude.

V půjčovnách ale ještě určitě nebude a prodávat se nejspíš taky ještě nebude, takže jedině do kina nebo si počkat:).

5 Moraldo Moraldo | E-mail | 23. srpna 2007 v 22:12 | Reagovat

Dnes večer.  Tak jsem se konečně dočkal.  Od rána  se minuty nekonečně vlekly, naplněné tu velikým očekáváním, nezměrnou zvědavostí, ale i plné obav. Předpremiéra Edith Piaf – filmu, na který jsem čekal dlouhé týdny. Jaký bude ? Může vůbec někdo z dnešní generace režisérů (Panic je nanic, Blbý a blbější a jiné skvosty) natočit film o velké  Edith Piaf ??!!

Podobných pochybností jsem měl od rána plnou hlavu. Když už nic, tak alespoň pro tu hudbu tam půjdu, říkal sem si.

Tak a mám to za sebou. Rovnou říkám, že tuto noc nebudu mít klidný spánek. Jestli vůbec půjdu spát.

Nejdříve k hudbě – co napsat jiného než že je skvostná. Více něž polovina nahrávek jsou originály Edith; jen pouze pasáže z d  oby, kdy ještě zpívala po ulicích nejsou samozřejmě zachyceny v originálu a musím říct, že je to místy dost znát (ale zkuste dnes najít někoho, kdo odzpívá k nerozeznání Edith Piaf). Ke scénáři není také co dodat – psala ho už kdysi sama velká Piaf svým životem tak, jak ho žila. Samozřejmě že ve filmu není zachyceno vše (na to by nestačil ani jeden průměrný lidský život, natož pouhých 140 minut stopáže), ale to hlavní zde nechybí.

6 Míša Míša | E-mail | 15. prosince 2007 v 9:50 | Reagovat

Ten film miluju, nejdřív jsem ho viděla na dvd doma, ale hned jsem jsi musela najít nějaké kino, kde by ho ještě promítaly  a už jsem na něm byla dvakrát v kině Atlas v Praze =)

Dokonalost sama o sobě, vždycky jsem milovala Paříž, Francii, ale teď co jsem viděla film, tak je všechno ještě mnohem silnější :) Byla to obdivuhodná žena s neobyčejným životem a nikdy ničeho nelitovala ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.