Storm is coming...

19. července 2007 v 17:54 | Inkoustová princezna |  Tak si říkám...
Jak praví plakáty k Fénixovu řádu, cosi jako vzpoura se blíží.
A ona se skutečně blíží. Rozhodně se nehosdlám bouřit, to ne! Blíží se v tom smyslu, že pátý díl mé královské oči uzří již zítra, po třetí hodině odpolední v kině Cinema City Galaxie. Nejlepší kino!
Malé, útulné, milé.
Ani nevíte, jak dá zabrat dát layout na moje a Iankovi layoutse. Ale za dnešek jsem zvládla dva.
Jsem já to ale šikulka!
Ano, malá, nenápadná reklama jak vyšitá:).
Když už jsem začala v souvislosti s Ianem- pořádá literární soutěž.
Já se jí učástním určitě, ale co Vy? Zadání je zajímavé, plné inspirace a zároveň hodně volné. Určitě to zvažte!
A zpět k Potterovi. Chystáte se někdo do Imaxu na tu speciální verzi s 3D závěrečným soubojem? Docela by mě zajímaly Vaše dojmy.
Včera jsme o tom diskutovali s Ianem. I když ne, to jsme vlastně diskutovali o tm, zda Rowlingová píše dobře či špatně a zda mají její postavy a celkově její příběh tu správnou hloubku- takovou hloubku, jakou si zaslouží. To je ovšem jiné téma a mě utíká "Ženatý se závazky"- tím nechci říct, že ten seriál mám raději, než Vás, ovšem musíte uznat, že je to téměř klasika:)
Přeji tedy příjemný konec týdne a pěkný víkend
A slibuji, že na Slovensku budu tvořit‼
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 19. července 2007 v 19:23 | Reagovat

Té Ianovi soutěže se nejspíše také zúčastním, už jsem něco začala, tak uvdíme, jestli mi nedojdou nápady a co z toho vznikne :D Také by mě celkem zajímalo, k jakému závěru jste včera došli ve vaší diskuzi ;-) A ještě k té anketě...nemohu hlasovat, jelikož kdosi na tomto počítači mě již předběhl, ale byla bych pro kopretiny ;-)

2 mysteria mysteria | 19. července 2007 v 20:14 | Reagovat

UUf tak jsem se zařadila až tady za zeptej se osudu, či co to je :-)) Taky mám ráda Galaxii, nebo spíš měla jsem, ještě v těch dobách, když to bylo snad jediné "multikino" v Praze. Představovalo pokrok, něco extra a dokonce tam měli popcorn. Od té doby se hodně změnilo, přestavili ho a když jsem se tam měla možnost nedávno po deseti letech podívat, byla jsem docela zklamaná, to kouzlo kterým mě mámilo v dětství se někam vytratilo chňň, ale nevadí ještě, že existují ty staré biografy. Ta soutěž vypadá lákavě, jen škoda, že mi nic nejde a navíc i kdyby šlo, tak pokud se tedy účastníš, je mi vítěz již předem jasný. Takže hodně štěstí v psaní a taky musím vyseknout pochvalu tomu designu, ať žije jaro! :-)

3 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 19. července 2007 v 21:26 | Reagovat

Milá Ann,

že bychom vyloženě došli k nějakému závěru, to se říci nedá. Byla to spíše otevřená výměna názorů mezi dobrými přáteli:)

Já jsem totiž toho názoru-prosím, bez kamenování a příslibu nekonečné nenávisti vůči mé osobě- Rowlingová nijak zvlášť skvělou autorkou není. Ano, mám ráda její příběh a proto čtu její knihy. Ale zdá se mi, že si ukousla moc velké sousto. Dle mého názoru totiž, když je v příběhu postava důležitá pro děj, měla by být dostatečně hluboce vykreslena. Aby bylo pochopeno její konání, musí být nejprve poznán a alespoň povrchově pochopen její charakter. A mě se zdá, že paní Jo má ve své pohádce příliš mnoho takových důležitých postav a nedokáže je úplně vykreslit, jak jsem řekla.

Já vím, co do toho mám co mluvit, já, ubohá amatérská drzounka, která se pokouší tvořit něco na způsob povídek. Až vidělám psaním miliardu, pak jí do toho mám, co mluvit, to jistě... Mě se to ale tak zdá, a proto nemůžu říct, že jako spisovatelka by u mě obstála s o něco slabším příběhem.

Jistě, už to je umění, vymyslet něco takového...

Ale dost už, moc jsem se rozepsala a pustila se do více témat a začínám se ztrácet.

Milá Mysterie,

ano, ta stará byla kouzelná. Vzhledem k tomu, že mi zrušilo stařoučké a vetché kino Morava, chodím do téhle přestavěné, jalikož z těch multi-kolosů se mi zdá ještě celkem nejmalebnější a nejkouzelnější.

I když, já do kina tak často nechodím:)

Teď jsem si vzpomněla na Světozor... tam jsem taky dlouho nebyla:D

A myslím, že je to zbytečné, obávat se mého vítezství, jelikož tentokrát opravdu nehrozí. Dívala jsem se, KDO všechno se chce účastnit a koutky mi poklesly:D

Zcela vážně:).

A za pochvalu děkuji, i mě se hodně líbí:)

4 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 19. července 2007 v 21:27 | Reagovat

A Vám ostatním se omlouvám, zde však pro odkazy na bleskovky a nejrůznější spamy skutečně není místo!

5 Hafl Hafl | E-mail | Web | 19. července 2007 v 22:20 | Reagovat

Jak jsem četl tu na internet proniklou verzi Deathly Hallows, tak musím uznat, že buď je někdo lepší než Rowlingová, nebo se dost zlepšila.

A ne, postavy jsou u Rowlingové vykreslené dostatečně. To, co mi na ní vadí je, že má poněkud slabší prózu. Většinu těch slabších momentů připisuju na svědomí tomu, že je to skoro celé z Harryho pohledu.

6 Inkoustová princezna Inkoustová princezna | 19. července 2007 v 22:28 | Reagovat

Mě skutečně vadí ta mělkost postav ze všechno nejvíce, i když...

Ono je taky dost změn v překladu. Ne příliš významných, samozřejmě, ale občas je kvalita českého překladu na úkor kvality originálního příběhu- to vím přímo od velctěného překladatele pro ČR. Proto se mi zřejmě zdá Harry v češtině tak špatný.  V angličtině jsem žádný z předchozích dílů nečetla.

Až tenhle poslední teď právě louskám v originálním znění- tedy onu "netovou" verzi- a musím s tebou souhlasit- skutečně je vidět velký rozdíl.

Již brzy uvidíme, jak to vlastně je...:)

7 Hafl Hafl | 20. července 2007 v 11:42 | Reagovat

Český překlad HP je podle mě jeden z nejhorších překladů do češtiny, co existují. První díly ještě šly, ale jde to z kopce.

A "kobercová" verze je na 95% skutečná. A ty postavy jsou v ní už naprosto skvěle udělané. Dokonce i romantické scény, které byly v HBP strašné jsou v DH dobré. A navíc mám nový oblíbený slash pár. (A měl jsem to přečtené už v úterý ráno.

8 Ann Ann | Web | 20. července 2007 v 13:06 | Reagovat

Musím se připojit ke kritice ;-) Rowlingová opravdu ani dle méh názoru zas tak dobrá spisovatelka není. Důvod, proč je její dílo tak známe, je příběh. Měla dobrý nápad, který zaujal většinu obyvatel zeměkoule. Zatím jsem nečetla žádnou verzi sedmého dílu, takže nemohu posoudit, jestli je to lepší, či ne. Dnes, nebo alespoň v nejbližší době, mám však také v plánu vrhnout se do anglického podání ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.