Melancholie letních večerů

17. července 2007 v 20:15 | Inkoustová princezna |  Tak si říkám...
Všichni to známe, že? Jsme na louce, je už trochu snesitelnější teplo a slunce nepraží zaživa. Naopak, zapadá za obzor a tvoří tak oranžovorůžovožluté nebe, které se zcela nečekaně dokonale plynule mění v blankytně modrou. Ležíme v trávě a veškerý plevel okolo nás se jemně ohýbá v mírném letním vánku, který dodává potřebné osvěžení, protože v takových situacích a v takovém prostředí se dá jedině přemýšlet.
Ach bože, jak moc mi tohle připomíná jistý večer na táboře. Jediný večer, kdy jsem si odpočinula od všudypřítomných dětských tvářiček plných otazníků, které jsem já měla změnit ve vykřičníky či alespoň tečky.
A ještě tahle písnička... Před nějakou dobou ji měla na blogu Mysterie. Snad už uplynulo dostatečné množství dnů, hodin, minut a vteřin, abych ji i já mohl umístit a nebýt přitom obviněna z opičení se po autorce mnohem smysluplnějších a přínosnějších článků, než- li jsem já.
Je to jen 30 sekundová ukázka, jak už je to u imemm.com zvykem. Tím spíš vám říkám- stáhněte si ji celou.
Dokonale se hodí... k melancholii letních večerů, jak stojí v názvu článků.
Jak si to tak po sobě čtu, koukám, že už je na mě znát skutečnost, že jsem strašně dlouho netvořila. Budu se do toho muset pustit, i když nevím.
Dnes jsem si totiž zarezervovala lístky na tolik očekávaný pátý film o čarodějnickém... a čtyřokém a rozmazleném frackovi a při tomhle čekání jsem zcela v zajetí kvalitní ff tvorby.
Stejně tak už se nemůžu dočkat sedmé knihy. Až se dostane do mých nenasytných spárů, nikdo už ji z nich nezachrání... Možná až český překlad. To je ovšem ještě pekelně dlouhá doba.
Doufám, že jsem teď nezastrašila všechny anmlické výtisky:D
Já vím, že tenhle nový design je spíš jarní... je to proto, že mě uklidňuje, že se mi líbí a že má alespoň podvědomně snížit ty nehorázně vysoké teploty z posledních dnů, které mají od zítřka klesat i ve skutečnosti. Na jaře je přece teplo jen slabé a sluníčko ještě ospalé a malátné.
Měla bych toho už nechat. Měla bych Vás už nechat, než na Vás přenesu tu "šťastnou" melancholii- ano, to je takový ten zvláštní stav, kdy uvažujete nad životem a jeho strastmi, když tu náhle spatříte něco, co Vám na tváři vyloudí takový zvláštní úsměv a do duše se vkrade pocit tichého a spokojeného smíření. Já mu tak alespoň říkám- které mám teď rozhodně na rozdávání.
Prozatím se tedy mějte a na zítřek slibuji alespoň nějakou tu "šťastně" melancholickou básničku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ian Ian | Web | 17. července 2007 v 21:58 | Reagovat

Krásné melancholie jsou moc důležité...

A ta jejich vůně... Jinak krásná písnička.

Potterománii se snažím nepropadnout. Já se snažím. Ó bože, jak já se snažím...

Jinak to jsou pomněnky (dere se mi na jazyk, jen: oh my fucking god)

2 Hafl Hafl | 18. července 2007 v 1:18 | Reagovat

Mně na Potterovi zajímá už jen to jestli ta verze na webu je pravá. Jestli jo, tak dobře - je to nejlepší díl série. Jestli ne, tak taky dobře, protože zfalšoval 800 stran a udělal z nich knihu, jen aby zmátl fanoušky a přitom napsal dobrou knihu.

3 Ann Ann | Web | 18. července 2007 v 20:54 | Reagovat

To, že design je spíše jarní, vůbec nevadí. Opravdu, je takový osvěžující. myslím, že by se nikomu moc nelíbilo přijít zpocený k počítači a vidět barvu spáleného obilí, trávy a podobných věcí v těchto dnech tak častých. Mimochodem, písnička je krásná a na sedmý díl zmiňované knihy se těším ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.