Velká Ryba

9. června 2007 v 11:37 | Inkoustová princezna
Hvězdně obsazený snímek (Ewan McGregor, Helena B. Carter, Alison Lohman, Jessica Lange, Albert Finney, Danny DeVito…) natočil můj milovaný Tim Burton. Dokonalou hudbu složil- jak jinak- poslední dobou už ne tak dokonalý Danny Elfman.

William Bloom se nikdy o mládí svého otce Edwarda příliš nezajímal a i když o jeho životě kolovaly nesčetné historky, snažil se je ignorovat. Teď však jeho otec leží na smrtelné posteli a jedinou šancí jak poznat, co vlastně prožil jsou historky a legendy. Některé odvypráví Willovi sám otec, jiné si Will najde v novinách či archivu. Před hlavním hrdinou i divákem se tak otevírá fascinující životní příběh. Will vyhrabe z minulosti čtyři legendy o svém otci, který pracoval jako cesťák a rodina ho mnohdy neviděla celé měsíce.
Jak stojí v úvodu článku, Tim Buton je můj oblíbenec- mimo jiné si stojím za názorem, že by měl natočit alespoň jeden díl Harryho Pottera- ale jsem hodná a nevypisuji všechny filmy od Tima Burtona, i když patří mezi mé oblíbené.
V tomhle článku nenajdete moc záporného.
Obrem Karlem počínaje, pokračujíce přes Přízrak, ředitele cirkusu- vlkodlaka, siamská dvojčata atd., atd. se mi to líbilo. Co scéna, to něco kouzelného, veselého, vizuálně krásného.
Tim je mistr a herce volil skvěle.
S Helenou Bonham Carter, jeho životní družkou, se počítá, to je jasné.
Ewan byl vynikající, toho jsem si zamilovala jako Obi- Wana Kenobiho. Jen je škoda, že hned potom skočil do takové kraviny, kterou " Ostrov" od Michaela Baye (kterého naopak nenávidím do morku kostí) bezpochyby je. Vážně, vypravěče neskutečných příběhů zahrál skvěle. Vlastně takhle- vypravěče, tedy starší já Eda Blouma hrál Albert Finney, ale ten- leč také dobrý- většinu filmu leží.
Skutečně to jediné, co se mi nelíbilo, byl konec, protože mi do očí vehnal ty protivné slzičky. Nedá se dost dobře popsat- vůbec film se nedá dost dobře popsat, chce to vidět. Vážně!
Je to film tak šťastný, barevný, veselý, citový, zábavný, smutný a chytrý, že si musí získat srdce každého.
Kromě filmových kritiků, to je taková zvláštní skupina lidí, která já moc ráda nemám… Ale jsou výjimky, třeba šéfredaktor jistého filmového měsíčníku je sympatický chlapík a máme stejný názor na Zkrocenou horu. A vidíte, hned mám další film do téhle rubriky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.